ثبت انواع شرکت

ثبت شرکت دکوراسیون داخلی

با مطالعه تاریخ و مشاهده‌ی عکس‌های گرفته شده از غارها، ما می‌توانیم به اهمیت انسان به طراحی داخلی و همچنین قدمت این حرفه پی ببریم؛ درواقع انسان‌های اولیه بوسیله کنده کاری بر روی سنگ‌ها و کشیدن نقاشی بر روی دیواره‌های غار، محل سکونت خود را تزیین می‌کردند.

ثبت شرکت دکوراسیون داخلی یکی از مراحل اساسی در راه‌اندازی یک شرکت در حوزه طراحی داخلی است. با ثبت شرکت، صاحبان کسب و کار می‌توانند حقوق و تعهدات خود را مشخص کرده و از مزایای حقوقی و مالی شرکت بهره‌مند شوند.

طراحی داخلی یک هنر و علم است که به ایجاد فضاهای زیبا، کارآمد و سالم برای انسان‌ها می‌پردازد. طراحان داخلی با بهره گیری از دانش و تخصص خود، فضاهایی منحصر به فرد و با توجه به نیازهای مشتریان خود ایجاد می‌کنند. ثبت شرکت دکوراسیون داخلی این فرصت را برای طراحان فراهم می‌کند تا کسب و کار خود را به عنوان رسمی معرفی کنند.

رفته رفته با پیدایش تمدن‌های بزرگ و در طی آن افزایش ارتباطات و ظهور تکنولوژی و گسترش آن، طراحی داخلی نسبت به گذشته بسیار تغییر کرده است که این تغییرات وابسته به شرایط و ویژگی زندگی انسان‌ها در دوران مختلف است. هدف از این تغییرات، استفاده بهینه از حداکثر محیط حانه و یا محل کار می‌باشد.

ثبت شرکت دکوراسیون داخلی
ثبت شرکت دکوراسیون داخلی

تفاوت طراحی داخلی، دکوراسیون داخلی و معماری داخلی

در زمینه چیدمان داخل منزل و یا محل کار، سه عبارت وجود دارد که با وجود شباهت‌هایی که بهم دارند اما هم معنی نمی‌باشند و اکثر افراد نیز آن‌ها را اشتباها به جای یکدیگر بکار می‌برند؛ این سه عبارت «طراحی داخلی»، «دکوراسیون داخلی» و «معماری داخلی» هستند. هر کدام از این سه رشته نیازمند هنر، خلاقیت و علم درک رفتار انسان و محیط است تا بتوان بوسیله آن‌ها آثاری زیبا خلق کرد.

بر اساس لغت‌نامه آکسفورد عبارت «دکوراسیون داخلی» به معنای «هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ‌ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک مکان به صورت هنرمندانه» است، که بیانگر این مفهوم می‌باشد در دکوراسیون داخلی هدف جلوه دادن فضای داخلی بواسطه چیدمان وسایل بر اساس نقش و کارکردشان است.

«معماری داخلی» مجموعه‌ای از دانش، فن و هنری است که بواسطه عناصر تشکیل دهنده، سعی می‌شود که فضا علاوه بر بهینه سازی شدن دارای کارائی و کارکرد مناسب همراه با زیبائی، معانی و معناها باشد.

«طراحی داخلی» در لغت به معنای «هنر یا عمل برنامه ریزی و نظارت بر طراحی و اجرای داخلی و مبلمان» است؛ به این مفهوم که در طراحی داخلی هدف علاوه بر وضعیت ظاهری یک فضا، وضعیت زندگی انسان نیز می‌باشد که بواسطه بهره گیری راهکارهای خلاقانه، این وضعیت را هنرمندانه بهبود می بخشد.

ثبت شرکت دکوراسیون داخلی

ثبت شرکت دکوراسیون داخلی اغلب به دو صورت شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود صورت می‌گیرد. به این نکته توجه کنید که اگر شرکت شما در حوزه تولیدی فعالیت می‌کند باید از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز مربوطه را دریافت کنید و اگر در حوزه طراحی و معماری فعالیت می‌کند این مجوز را باید از اتحادیه یا انجمن صنفی مربوطه، اخذ کنید.

نکته دیگری که وجود دارد درصورتی که قصد دارید نام شرکت شما مهندسی باشد، باید حداقل یک نفر از اعضاء دارای مدرک مهندسی معتبر باشد.

مدارک و شرایط لازم جهت ثبت شرکت دکوراسیون داخلی به صورت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص ، شرکت بازرگانی می‌باشد. همه سرمایه‌ در این شرکت توسط سهامداران تامین می‌شود؛ سپس این سرمایه به سهام تبدیل شده و مسئولیت هر یک از سهامداران با توجه به میزان سهام خود در شرکت تعیین می‌شود. برای نام شرکت سهامی خاص، در ابتدا و یا انتها نام باید عبارت «سهام خاص» ذکر شده باشد.

شرایط ثبت شرکت دکوراسیون داخلی بصورت سهامی خاص:

 • حداقل ۳ نفر عضو+ ۲ نفر بازرس
 • حداقل  ۳۵ درصد سرمایه نقداَ پرداخت شود.
 • حداقل سرمایه ۱۰۰ هزار تومان

مدارک ثبت شرکت دکوراسیون داخلی بصورت سهامی خاص:

 • کپی کارت ملی و شناسنامه ی کلیه اعضا
 • امضای اقرارنامه
 • اصل گواهی عدم سوپیشینه
 • اخذ مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع
 • تنظیم وکالتنامه بنام وکیل،چنانچه امور توسط وکیل انجام می شود.

مدارک و شرایط لازم جهت ثبت شرکت دکوراسیون داخلی به صورت مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود،شرکت تجاری است که سرمایه آن به صورت سهام تقسیم نشده و شریکان به میزان سرمایه خود دارای مسئولیت و پرداخت قروض شرکت می باشند. 

شرایط ثبت شرکت دکوراسیون داخلی بصورت مسئولیت محدود:

 • وجود حداقل ۲ نفر عضو
 • حداقل سرمایه ۱۰۰ هزار تومان
 • تعهد با پرداخت کل سرمایه

مدارک ثبت شرکت دکوراسیون داخلی بصورت مسئولیت محدود:

 • کپی شناسنامه و کارت ملی کلیه ی اعضا
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه
 • امضای اقرارنامه
 • مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع
این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟
ثبت انواع شرکت

مطالب مرتبط

ثبت شرکت طراحی سایت