ثبت برند در قم

 

ثبت برند در قم برای به ثبت رساندن کسب و کارتان به صورت قانونی ، ثبت علامت تجاری در قم به منظور جلوگیری از سو استفاده های احتمالی از طرح ، لوگو و ماهیت معنوی بیزینس شما می باشد. چنانچه شما چه به صورت شرکتی یا حقوقی و شخصی یا حقیقی در زمینه تخصصی خودتان در حال فعالیت هستید باید برای حفاظت از نام و نشان تجاری خود اقدام به ثبت آن در اداره مالکیت معنوی کنید.

اگر برای حفظ برند خود اقدام قانونی انجام ندهید و گواهی مبنی بر مالکیت نام برای شما و کسب و کارتان در اختیار نداشته باشید ، آن نام یا نشان تجاری فاقد هرگونه اعتبار قانونی می باشد. به طور ساده تر اگر برای حفظ مالکیت برند و لوگو اقدامی انجام ندهید پس از گذشت هر زمان از فعالیت شما با نام تجاری خود ، شخصی دیگر به سادگی میتواند آن را به مالکیت خود درآورد.

ثبت علامت تجاری در قم

ثبت علامت تجاری در قم ، قم یکی از بهترین شهرهای ایران که می توان به آن سفر کرد و تجربه جذاب و خاطره انگیز به دست آورد شهر ادب و فرهنگ ، قم دلرباست.

قم ، مقصدی که بسیاری نه فقط برای بازدید از جاذبه های متعدد تاریخی، فرهنگی، تجاری و علمی آن، که برای خوش کردن حال و هوای دل شان به آن سفر می کنند. و از همین جهت باعث جذب توریست می باشد.

ثبت برند در قم

قمی های عزیز برای فروش و معرفی کالاهای خود نیاز به انتخاب برند و ثبت برند خود می باشند تا بتوانند خود را به توریست های مختلف با نام تجارب خود معرفی کنند ، چرا که تنها نام تجاری و برند کالا همیشه در ذهن باقی می ماند.

هدف از ثبت برند در قم

برند یا لوگو یا نام تجاری همان کلمه ای است که مخاطبان هر صنف خاصی آن را با کلمه یا برند می شناسند. برند نشان دهنده ی ویژگی های محصول یا کالای شما می باشد و در گذر زمان وقتی از برند صحبت می کنیم نشان دهنده ی اعتبار ، سابقه فعالیت ، اصالت و کیفیت و شعار کسب و کار  شما می باشد و موجب شناسایی محصول، تمایز آن از سایر محصولات و انتقال یک مفهوم یا احساس به مخاطب می شود.

هر شخص یا شرکتی با توجه به موضوع فعالیت خود می تواند برای معرفی کسب و کار خود برند خود را انتخاب کند ودر صورت کامل بودن مدارک و نداشتن منع قانونی اقدام به ثبت برند خود کند.

انواع ثبت نشان تجاری در قم

ثبت برند و نشان تجاری به دو گروه تقسیم می شود

 • ثبت برند به صورت حقیقی یا شخصی در این گروه افرادی که شغل هاهی متفاوت فعالیت دارند ، مانند شغل های آزاد و فعالیت های خانگی ، کسب و کارهای مجازی و … که دارای ثبت شرکت نمی باشند می توانند برای حفاظت از نام تجاری خود اقدام به ثبت برند کنند.
 • ثبت برند به صورت حقوقی یا شرکتی که در این نوع ثبت برند مدیرعامل شرکت برای حفظ نام تجاری و ثبت برند خود اقدام می کند و برند را به نام شرکت به ثبت می رساند. و شامل کلیه شرکتهای ثبت شده می باشد.
ثبت برند در قم

مدارک مورد نیاز ثبت برند در قم

ثبت برند به صورت حقیقی یا شخصی

 • کپی شناسنامه و کپی کارت ملی
 • کپی کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
 • کپی مجوز فعالیت (جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت،
 • جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت)

ثبت برند به صورت حقوقی و یا شرکتی

 • کپی مدارک شناسایی مدیر عامل و کلیه دارندگان امضای مجاز شرکت
 • کپی از روزنامه رسمی تاسیس و آخرین تغییرات
 • کپی از جواز تاسیس یا پروانه بهره برداری یا نامه ای از ارگان مربوطه که این شرکت به آن فعالیت اشتغال به کار دارد یا کپی از کارت بازرگانی جهت ثبت علامت یا اسم در طبقه واردات
ثبت علامت در قم

اگر برند کسب و کارتون براتون مهمه و هنوز ثبتش نکردی ، با ماهان تماس بگیر

لیست طبقه بندی علائم تجاری در قم

هنگامی که قصد ثبت علامت در قم را دارید می بایست با در نظر گرفتن طبقه بندی علائم تجاری نسبت به ثبت برند خودتون اقدام کنید و قبل از اقدام به ثبت برند لازم است که اطلاعات درست و کاملا صحیحی نسبت به طبقه بندی علامت تجاری خود داشته باشید.

 طبقات ۱ الی ۳۴ مربوط به کالا ها و محصولات و طبقات ۳۵ الی ۴۵ مربوط به خدمات است.

 • طبقه 1) مواد شیمیایی مورد استفاده در صنایع، علوم، عکاسی و همچنین کشاورزی، باغبانی و جنگلبانی؛ رزین‌های مصنوعی پردازش نشده؛ پلاستیک‌های پردازش نشده؛ کودهای گیاه؛ ترکیبات اطفاء حریق؛ مواد آبکاری و جوشکاری فلزات؛ مواد شیمیایی برای نگهداری مواد غذایی؛ مواد دباغی؛ چسب‌های صنعتی.
 • طبقه 2) رنگ، روغن؛ جلا؛ لاک؛ موادضدرنگ زدگی و جلوگیری کننده از فاسد شدن چوب؛ مواد رنگی؛ مواد تثبیت رنگ، رزین یا صمغ‌های خام طبیعی؛ فلزات به صورت پودر یا ورق برای نقاشان ساختمان، چاپگرها و هنرمندان.
 • طبقه 3) ترکیبات سفیدکننده و سایر مواد مخصوص شستشوی لباس؛ مواد مخصوص تمیز کردن، براق کردن، لکه‌گیری و سائیدن؛ صابون؛ عطریات، روغن‌های اسانس، مواد آرایشی؛ لوسیون‌های مو؛ گرد و خمیر دندان.
 • طبقه 4) روغن‌ها و گریس‌های صنعتی؛ روان‌کننده‌ها، ترکیبات گردگیری، مرطوب کردن و جذب رطوبت؛ انواع سوخت (شامل سوخت موتور) و مواد روشنایی؛ انواع شمع و فتیله چراغ.

ویژگی یک برند خوب

 

 1. برند باید به سادگی تبلیغ و شناسایی شود
 2. برند باید چیزی از هدف تولید محصول، کیفیت، منافع ، و طرز عمل آن و غیره پیشنهاد کند
 3. باید مشخص و دقیق باشد
 4. برند باید ساده،کوتاه و دارای تلفظ ساده بوده و به خاطر سپردن آن آسان باشد. مثل:لوکس، نایک
 5. برند باید بخشی از یک حالت و طبیعت دائمی باشد
 6. برند باید ساده ، شفاف و جذاب باشد
 7. باید قابل ثبت و حمایت حقوقی باشد
 8. باید دارای صدای لذت بخش در هنگامی که آن را می شنوید باشد
 9. باید اقتصادی بوده و قابل تولید مجدد و تکثیر باشد
 10. باید اصل باشد ( غیر تقلیدی)
 11. نباید به چندین گونه تلفظ شود
 12. نباید تهاجمی (به کسی یا چیزی) و یا اهانت آمیز باشد
 13. باید تصویر خوبی ایجاد کند
 14. نباید قدیمی و کهنه باشد
 ثبت برند در قم و مراحل آن

ثبت برند در قم ،بعد از اینکه برند خود را انتخاب کردید باید اقدام به ثبت علامت تجاری در قم را انجام دهید وارد سایت اداره مالکیت معنوی شده کلیه اطلاعات را درج نمایید .

 • مرحله اول تکمیل اطلاعات متقاضی ( کلیه اطلاعات از روی مدارک درج گردد )
 • مرحله دوم بارگذاری مدارک مورد نیاز ثبت علامت در قم را اسکن نمایید .
 • مرحله سوم بازبینی اطلاعات وارد شده
 • مرحله نهایی اخذ کد رهگیری از سامانه و رمز عبور برای پیگیری های بعدی .

سپس پرونده در کارتابل کارشناسان برای بررسی و استعلامات لازم ارسال می وشد . نتیجه کارشناسان از طریق ابلاغیه ای به متقاضی ارسال می شود .

نتایج متصدی ثبت پس از بررسی پرونده یکی از موارد ذیل خواهد بود :

 • رد پرونده : ( این حالت زمانی رخ می دهد که در اطلاعات وارد شده ایراد یا نقص اساسی وجود داشته باشد و یا اینکه برند درخواستی شما قبلاَ به ثبت رسیده باشد )
 • اخطار نقص : ( در این حالت ایراد قابل رفعی در پرونده وجود دارد که می بایست ظرف سی روز نسبت به رفع آن اقدام نمود )
 • آگهی نوبت اول : ( در این حالت اداره با ثبت برند پیشنهادی شما موافقت نموده که می بایست نسبت به ارائه مدارک به اداره مالکیت معنوی اقدام نمایید )

پس از ارسال مدارک ، باید به صورت اینترنتی نسبت به پرداخت هزینه روزنامه رسمی اول و پرداخت حق الثبت اقدام نمایید.

چنانچه ظرف سی و یک روز از تاریخ روزنامه مرحله اول، اعتراضی نسبت به ثبت برند شما به عمل نیاید می توان نسبت به آگهی نوبت دوم و اخذ سند قطعی برند اقدام نمود.

☑️قیمت  ۳ میلیون تومان + هزینه روزنامه ها
☑️نوع برند  ثبت برند حقیقی و حقوقی
☑️مدت زمان ثبت برند  حداقل ۴۵ روز کاری (متغیر در کسب و کار)
☑️مدارک لازم مدرک تحصیلی مرتبط یا جواز، شناسنامه و کارت ملی
ثبت علامت اصناف مختلف در قم
 • ثبت برند خشکبار در قم
 • ثبت برند پوشاک در قم
 • ثبت برند آی تی در قم
 • ثبت برند غذایی در قم
 • ثبت برند قطعات یدکی در قم
 • ثبت برند بازرگانی در قم
 • ثبت برند تولیدی در قم
 • ثبت برند صنعتی در قم
تلفن ثبت ماهان

انجام کلیه امور ثبتی اعم از ثبت شرکت در قم ، برند و رتبه بندی در ثبت ماهان

سوالات متداول

خیر ، شما می توانید به صورت غیر حضوری فرآیند ثبت برند و لوگو تجاری دهید ، شما در هر جای ایران که باشید کافی هست در واتس اپ به شماره 09196214489 پیام دهید و وارد سایت ثبت ماهان شوید و فرم ثبت برند آنلاین را تکمیل نمایید.

هزینه ثبت برند تا دریافت آگهی اداره ثبت شامل ورود و بررسی اطلاعات سیستمی ، تنظیم مستندات علامت ، حق الوکاله وکیل ، پیگیری و مشاوره برای ثبت علامت تجاری شما به مبلغ دو میلیون و صد هزار تومان می باشد.

ثبت علامت تجاری به صورت ۱۰ ساله در کل کشور ثبت می شود و بعد از آن میتوانید آن را تمدید کنید.

بله ، شما به واسطه ثبت علامت تجاری خود در قم با ثبت ماهان به راحتی میتوانید مانع از سو استفاده های احتمالی شوید و قبل از آن که دیگران صاحب برند شما شوند ، شما مالکیت تمام علامت تجاری خود را داشته باشید.

4.7/5 - (6 امتیاز)