ثبت برند در لاهیجان

 

ثبت برند در لاهیجان ، لاهیجان یکی از بهترین شهرهای ایران که می توان به آن سفر کرد و تجربه جذاب و خاطره انگیز به دست آورد شهر ادب و فرهنگ ، لاهیجان دلرباست. مقصدی که بسیاری نه فقط برای بازدید از جاذبه های متعدد تاریخی، فرهنگی، تجاری و علمی آن، که برای خوش کردن حال و هوای دل شان به آن سفر می کنند. و از همین جهت باعث جذب توریست می باشد. و لاهیجانی های عزیز برای فروش و معرفی کالاهای خود نیاز به انتخاب برند و ثبت برند خود می باشند تا بتوانند خود را به توریست های مختلف با نام تجارب خود معرفی کنند ، چرا که تنها نام تجاری و برند کالا همیشه در ذهن باقی می ماند.

ثبت برند در لاهیجان و انواع آن

ثبت برند و علامت به دو گروه تقسیم می شود

ثبت برند به صورت حقوقی یا شرکتی که در این نوع ثبت برند مدیرعامل شرکت برای حفظ نام تجاری و ثبت برند خود اقدام می کند و برند را به نام شرکت به ثبت می رساند. و شامل کلیه شرکتهای ثبت شده می باشد.

ثبت برند به صورت حقیقی یا شخصی در این گروه افرادی که شغل هاهی متفاوت فعالیت دارند ، مانند شغل های آزاد و فعالیت های خانگی ، کسب و کارهای مجازی و …. که دارای ثبت شرکت نمی باشند می توانند برای حفاظت از نام تجاری خود اقدام به ثبت برند کنند.

هدف از ثبت برند در لاهیجان

برند یا لوگو یا نام تجاری همان کلمه ای است که مخاطبان هر صنف خاصی آن را با کلمه یا برند می شناسند.برند نشان دهنده ی ویژگی های محصول یا کالای شما می باشد و در گذر زمان وقتی از برند صحبت می کنیم نشان دهنده ی اعتبار ، سابقه فعالیت ، اصالت و کیفیت  و شعار کسب و کار  شما می باشد و  موجب شناسایی محصول، تمایز آن از سایر محصولات و انتقال یک مفهوم یا احساس به مخاطب می شود. هرشخص یا شرکتی با توجه به موضوع فعالیت خود می تواند برای معرفی کسب و کار خود برند خود را انتخاب کند ودر صورت کامل بودن مدارک و نداشتن منع قانونی اقدام به ثبت برند خود کند.

ثبت برند در تهران
ثبت علامت در تهران

مدارک مورد نیاز ثبت برند در لاهیجان

ثبت برند به صورت حقوقی و یا شرکتی

کپی مدارک شناسایی مدیر عامل و کلیه دارندگان امضای مجاز شرکت
کپی از روزنامه رسمی تاسیس و آخرین تغییرات
کپی از جواز تاسیس یا پروانه بهره برداری یا نامه ای از ارگان مربوطه که این شرکت به آن فعالیت اشتغال به کار دارد یا کپی از کارت بازرگانی جهت ثبت علامت یا اسم در طبقه واردات

ثبت برند به صورت حقیقی یا شخصی

کپی شناسنامه و کپی کارت ملی
کپی کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
کپی مجوز فعالیت (جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت)

[ultimate_fancytext fancytext_prefix=”ثبت برند :” strings_textspeed=”35″ strings_backspeed=”0″ sufpref_color=”#630199″ fancytext_tag=”h4″ fancytext_strings=”اگر برند کسب و کارتون مهم و هنوز ثبتش نکردی با ماهان تماس بگیر
میتونی از طریق ثبت برند آنلاین مدارک برندتو سریع برای ماهان بفرستی” fancytext_color=”#050505″ strings_font_size=”desktop:22px;” prefix_suffix_font_size=”desktop:24px;”]

ویژگی یک برند خوب

۱- برند باید به سادگی تبلیغ و شناسایی شود

۲- برند باید چیزی از هدف تولید محصول، کیفیت، منافع ، و طرز عمل آن و غیره پیشنهاد کند

۳- باید مشخص و دقیق باشد

۴- برند باید ساده،کوتاه و دارای تلفظ ساده بوده و به خاطر سپردن آن آسان باشد. مثل:لوکس، نایک، بیک

۵- برند باید بخشی از یک حالت و طبیعت دائمی باشد

۶- برند باید ساده ، شفاف و جذاب باشد

۷- باید قابل ثبت و حمایت حقوقی باشد

۸- باید دارای صدای لذت بخش در هنگامی که آن را می شنوید باشد

۹- باید اقتصادی بوده و قابل تولید مجدد و تکثیر باشد

۱۰- باید اصل باشد ( غیر تقلیدی)

۱۱- نباید به چندین گونه تلفظ شود

۱۲- نباید تهاجمی (به کسی یا چیزی) و یا اهانت آمیز باشد

۱۳- باید تصویر خوبی ایجاد کند

۱۴- نباید قدیمی و کهنه باشد

لیست کامل طبقه بندی علائم تجاری در لاهیجان

هنگامی که قصد ثبت علامت در لاهیجان را دارید می بایست با در نظر گرفتن طبقه بندی علائم تجاری نسبت به ثبت برند خودتون اقدام کنید و قبل از اقدام به ثبت برند لازم است که اطلاعات درست و کاملا صحیحی نسبت به طبقه بندی علامت تجاری خود داشته باشید.

 طبقات ۱ الی ۳۴ مربوط به کالا ها و محصولات و طبقات ۳۵ الی ۴۵ مربوط به خدمات است.

طبقه 1 – مواد شیمیایی مورد استفاده در صنایع، علوم، عکاسی و همچنین کشاورزی، باغبانی و جنگلبانی؛ رزین‌های مصنوعی پردازش نشده؛ پلاستیک‌های پردازش نشده؛ کودهای گیاه؛ ترکیبات اطفاء حریق؛ مواد آبکاری و جوشکاری فلزات؛ مواد شیمیایی برای نگهداری مواد غذایی؛ مواد دباغی؛ چسب‌های صنعتی.

طبقه 2 – رنگ، روغن؛ جلا؛ لاک؛ موادضدرنگ زدگی و جلوگیری کننده از فاسد شدن چوب؛ مواد رنگی؛ مواد تثبیت رنگ، رزین یا صمغ‌های خام طبیعی؛ فلزات به صورت پودر یا ورق برای نقاشان ساختمان، چاپگرها و هنرمندان.

طبقه 3 – ترکیبات سفیدکننده و سایر مواد مخصوص شستشوی لباس؛ مواد مخصوص تمیز کردن، براق کردن، لکه‌گیری و سائیدن؛ صابون؛ عطریات، روغن‌های اسانس، مواد آرایشی؛ لوسیون‌های مو؛ گرد و خمیر دندان.

طبقه 4 – روغن‌ها و گریس‌های صنعتی؛ روان‌کننده‌ها، ترکیبات گردگیری، مرطوب کردن و جذب رطوبت؛ انواع سوخت (شامل سوخت موتور) و مواد روشنایی؛ انواع شمع و فتیله چراغ.

 ثبت برند در لاهیجان و مراحل آن

ثبت برند در لاهیجان ، بعد از اینکه برند خود را انتخاب کردید باید اقدام به ثبت علامت تجاری در لاهیجان را انجام دهید وارد سایت اداره مالکیت معنوی شده کلیه اطلاعات را درج نمایید .

مرحله اول تکمیل اطلاعات متقاضی ( کلیه اطلاعات از روی مدارک درج گردد )

مرحله دوم بارگذاری مدارک مورد نیاز ثبت علامت در لاهیجان را اسکن نمایید .

مرحله سوم بازبینی اطلاعات وارد شده

مرحله نهایی اخذ کدرهگیری از سامانه و رمز عبور برای پیگیری های بعدی .

سپس پرونده د رکارتابل کارشناسان برای بررسی و استعلامات لازم ارسال می وشد . نتجیه کارشناسان از طریق ابلاغیه ای به متقاضی ارسال می شود .

نتایج متصدی ثبت پس از بررسی پرونده یکی از موارد ذیل خواهد بود :

رد پرونده : ( این حالت زمانی رخ می دهد که در اطلاعات وارد شده ایراد یا نقص اساسی وجود داشته باشد و یا اینکه برند درخواستی شما قبلاَ به ثبت رسیده باشد ).

اخطار نقص : ( در این حالت ایراد قابل رفعی در پرونده وجود دارد که می بایست ظرف سی روز نسبت به رفع آن اقدام نمود ).

آگهی نوبت اول : ( در این حالت اداره با ثبت برند پیشنهادی شما موافقت نموده که می بایست نسبت به ارائه مدارک به اداره مالکیت معنوی اقدام نمایید ).

پس از ارسال مدارک ، باید به صورت اینترنتی نسبت به پرداخت هزینه روزنامه رسمی اول و پرداخت حق الثبت اقدام نمایید.

چنانچه ظرف سی و یک روز از تاریخ روزنامه مرحله اول، اعتراضی نسبت به ثبت برند شما به عمل نیاید می توان نسبت به آگهی نوبت دوم و اخذ سند قطعی برند اقدام نمود.

تلفن ثبت شرکت و برند ماهان

انجام کلیه امور ثبتی اعم از ثبت شرکت در لاهیجان ، برند و رتبه بندی در ثبت ماهان

ثبت علامت اصناف مختلف در لاهیجان

ثبت برند خشکبار در لاهیجان

ثبت برند پوشاک در لاهیجان

ثبت برند آی تی در لاهیجان

ثبت برند غذایی در لاهیجان

ثبت برند قطعات یدکی در لاهیجان

ثبت برند بازرگانی در لاهیجان

ثبت برند تولیدی در لاهیجان

ثبت برند صنعتی در لاهیجان

آیا با ثبت برند میتوانیم جلوی سو استفاده دیگران از نام تجاری خود را بگیریم ؟

بله ، شما به واسطه ثبت علامت تجاری خود در تهران با ثبت ماهان به راحتی میتوانید مانع از سو استفاده های احتمالی شوید و قبل از آن که دیگران صاحب برند شما شوند ، شما مالکیت تمام علامت تجاری خود را داشته باشید

برای ثبت برند نیاز به مراجعه حضوری هست ؟

خیر ، شما می توانید به صورت غیر حضوری فرآیند ثبت برند و لوگو تجاری شما را در هر جای ایران که باشید انجام میدهیم و به ثبت می رسانیم ، کافی هست وارد سایت شوید و فرم ثبت برند آنلاین را تکمیل نمایید و یا با واحد فروش ثبت ماهان ۲۸۴۲۴۶۸۰-۰۲۱ تماس بگیرید

برای ثبت برند در تهران حتما باید شخصیت حقوقی باشیم ؟

خیر شما اگر شخصیت حقیقی هستید هم میتوانید علامت تجاری خود را به ثبت برسانید ، حتی میتوانید در ثبت برند با فرد دیگری شریک باشید و میزان شراکت را تایین کنید

هزینه ثبت علامت تجاری در تهران چقدر می باشد ؟

هزینه ثبت برند تا دریافت آگهی اداره ثبت شامل ورود و بررسی اطلاعات سیستمی ، تنظیم مستندات علامت ، حق الوکاله وکیل ، پیگیری و مشاوره برای ثبت علامت تجاری شما به مبلغ یک میلیون و هشتصد هزار تومان می باشد

اعتبار ثبت برند در تهران چه مدتی هست ؟ و نحوه تمدید علامت تجاری به چه صورت می باشد ؟

ثبت علامت تجاری به صورت ۱۰ ساله در کل کشور ثبت می شود و بعد از آن متوانید آن را تمدید کنید

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟