آخرین مقالات

ثبت برند در زمینه ی پوشاک

ثبت برند پوشاک

اهمیت به پوشاک و لباس همواره برای انسان یک مسئله و نیاز بسیار مهم در طول زندگی خود بوده است. در هر دوره از تاریخ را که ما بررسی می کنیم، می بینیم که نوع پوشش ها و لباس ها نسبت به زمان حال بسیار تغییر کرده اند و همین طور این تفاوت در فرهنگ ها و گروه های مختلف هم دوره نیز کاملا مشهود است؛ حتی این تفاوت را در کشور خودمان به دلیل داشتن اقلیت های مختلف، می توان مشاهده کرد.

با صنعتی شدن فرایند تولید لباس بسیاری از افراد و گروه ها به این زمینه روی آوردند و هر یک تحت عنوان برندی خاص در بازار آغاز به فعالیت کردند؛ بطوری که خیلی راحت می توان بیان کرد که معروف ترین برند های دنیا تعلق به بندهای پوشاکی می باشند و در حال حاضر صنعت لباس و پوشاک یکی از پردرآمدترین صنایع در دنیا محسوب می شود.

شرکت ها و گروه هایی که در ثنعت لباس و پوشاک فعالیت می کنند نیاز به ثبت برند پوشاک خود همانند دیگر فعالان اقتصادی دارند. در واقع ثبت برند سبب می شود که محصول و خدمات شما از یک ارزش قانونی و حقوقی بهرمند شود و علاوه بر آن عموم مردم به اینگونه خدمات، اطمینان بیشتری دارند و زودتر از سایر محصولات به آن اعتماد می کنند؛ پس می توان نتیجه گرفت که ثبت برند پوشاک هم دارای بعد روانی و هم دارای بعد قانونی می باشد. درواقع نام تجاری و برند نشان دهنده و مشخص کننده حسن نیت شما از تولید محصول می باشد، مخصوصا برای پوشاک و لباس، برند می تواند در فروش بیشتر و بهتر کمک کند. می توانید با تولید لباس ها متنوع و گسترش برند مزون هایی را برای معرفی و فروش بیشتر برند خود برگزار کنید.

برند دارای مزایا و ویژگی هایی می باشد که درصورت ثبت، شرکت موردنظر می تواند از این مزایا بهره ببرد. زمانی که شما برند خود را به ثبت می رسانید درواقع با این اقدام محصولات و خدمات خود را از سایر شرکت ها و رقبا متمایز می کنید و حکم یک شناسنامه را برای شما دارد.

ثبت برند پوشاک همانند هر نوع کار ثبتی دیگری از یک سری قوانین و ضوابطی پیروی می کند که دارای پروسه ی مشخص قانونی است و نیازمند رعایت برخی نکات و اطلاعات کافی است؛ پیشنهاد می کنم ثبت برند پوشاک خود را به موسسه ها و گروه های حقوقی متخصص در این زمینه بسپارید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند پوشاک

برند خود را می توانید به دو صورت حقیقی، به نام خود، و حقوقی ، به نام شرکت، ثبت کنید که هرکدام از آن ها نیازمند مدارک متفاوتی می باشند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند پوشاک به صورت حقیقی

 1. ارائه نمونه علامت مورد تقاضا
 2. ارائه مدارک شناسایی و کارت ملی شخص متقاضی
 3. ارائه مجوز فعالیت حرفه ای مانند جواز کسب، پروانه بهره برداری، جواز تاسیس یا ….
 4. ارائه کارت بازرگانی در صورتی که در برند شما از حروف و واژه لاتین استفاده شده باشد.
 5. گواهی امضا بعد از تکمیل پرونده
 6. 10 قطعه عکس از نمونه برند طراحی شده یا علامت تجاری به اندازه ی ۶*۶ سانتی متر
 7. امضای وکالتنامه در صورتیکه امور ثبت برند توسط وکیل انجام می شود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند پوشاک به صورت حقوقی

 1. ارائه مجوز فعالیت شرکت
 2. ارائه کارت بازرگانی در صورتی که برند لاتین باشد
 3. ارائه آخرین تغییرات صورت گرفته در شرکت
 4. ارائه روزنامه رسمی شرکت
 5. مهر و امضای وکالتنامه در صورتیکه امور ثبت برند توسط وکیل انجام می شود.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟
آخرین مقالات

مطالب مرتبط

ثبت لوگو